У вересні На Хмельниччині будуть проводити заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин.

«Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин. Але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Тому використовуємо досвід країн Європейського Союзу – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин», – повідомляють у Держпродспоживслужбі.

За допомогою літаків АН-2 розкидають вакцину, щоб на кожен кілометр квадратний потрапило 25 доз вакцин. Наразі подібні попереджувальні заходи здійснюють на всій території України.

Приманка з вакциною, фото consumerhm.gov.ua

Приманка має запах м’ясо-кісткового борошна, має всередині желеподібну капсулу з вакциною і розміром з коробку сірників. Приманка безпечна для тварин та людей, зазначають у Держпродспоживслужбі.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Розповсюдження вакцини відбуватиметься над польовими та лісовими угіддями області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами.

Ситуація зі сказом на Хмельниччині є досить напруженою. Від сказу помирає багато тварин, які заражають людей цією хворобою.

Держпродспоживслужба звернулась до мешканців області з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні подібної вакцини на природі, не руйнувати її, а навпаки зробити так, щоб тварини змогли з легкістю її скуштувати. Такі заходи важливі для збереження здоров’я і тварин, і людей.

Раніше портал «Знай.uа» писав про те, що Клишоногий господар лісу навчив людей любити життя: "Побігли, як востаннє..."

Також портал «Знай.uа» писав, що Кличко напередодні виборів роздає кавуни у зоопарку, кияни лягли від сміху - "Бегемоти вже голосують?"

Також портал «Знай.uа» писав, що Киянам заборонять фото з мавпочками