Українці можуть легко дізнатися про свій страховий стаж за допомогою онлайн-інструментів. Про це повідомляє ТСН.

Ці ресурси дозволяють громадянам самостійно контролювати пенсійний стаж, що має вирішальне значення для нарахування пенсії.

Через приложение "Дія"

Для отримання відомостей у "Дії" достатньо авторизуватися, перейти до розділу "Послуги" або "Мої документи" та вибрати потрібну довідку. Усі дані завантажуються з реєстру Пенсійного фонду автоматично – процес займає лише кілька хвилин.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

На порталі Пенсійного фонду

Ще один спосіб – скористатися офіційним веб-сайтом ПФУ. Після реєстрації на порталі або візиту до відділення Пенсійного фонду ви отримаєте доступ до особистого електронного кабінету. Там можна переглянути інформацію про стаж, суми страхових внесків та іншу корисну статистику.

Популярні новини зараз
Заплатили — і стали боржниками: українцям пояснили підступну помилку у платежах за газ До 6 грн за 1 кВт: коли в Україні планують підняти тариф на світло ТЦК готує масові рейди на вулицях та блокпостах: на кого полюватимуть Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку
Показати ще

Через додаток "Приват24"

Також є можливість запитати дані через "Приват24". Для цього потрібно відкрити вкладку "Послуги", вибрати пункт "Запити до Пенсійного фонду" та вказати свій ІПН. Після надсилання запиту система відобразить повний перелік офіційних періодів роботи та сплачених за вас внесків.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Що важливо знати про стаж до та після 2004 року

Варто пам'ятати, що до страхового стажу зараховується лише навчання, завершене до 1 січня 2004 року. Це встановлено законом України №1788 "Про пенсійне забезпечення". Після цієї дати набув чинності новий закон №1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який повністю змінив систему.

Тепер для обліку стажу має значення статус студента, а факт сплати страхових внесків. Таким чином навчання без офіційного працевлаштування після 2004 року не входить до пенсійного стажу.

Висновок

Громадянам України надано всі можливості для зручного онлайн-контролю страхового стажу. Це не лише заощаджує час, а й дозволяє краще планувати майбутнє пенсійне забезпечення.

Нагадаємо, раніше в Україні хочуть зрівняти пенсії для громадян з однаковим стажем та зарплатою.
Як повідомляв портал "Знай.ua", пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає понад 5 тисяч.
Також "Знай.ua" писав, що соцвиплати відклали: хто та чому отримає допомогу із затримкою.