В Україні запрацював Національний каталог цін на лікарські препарати, який має допомогти уникнути необґрунтованого зростання цін на ліки. Втім, аналітик Олексій Голобуцький заявив у своєму Фейсбуці, що ця ініціатива може, навпаки, спровокувати подорожчання фармпродукції.

Внесення відомостей про ліки та їхні ціни до нового реєстру має добровільний характер. На сьогодні у каталог вже внесено понад 2 000 найменувань.

Аптека. Фото: скрін youtube
Аптека. Фото: скрін youtube

За словами Голобуцького, на перший погляд, сама ідея здається доволі вдалою. Однак на практиці виявилося, що вартість препаратів, включених до каталогу, суттєво вища, ніж була раніше. Для деяких позицій ціни досягають максимально дозволеного рівня.

Експерт припускає, що фармацевтичні компанії поспішають зафіксувати максимально високу референтну ціну на ліки, оскільки в майбутньому МОЗ може змінити методику формування вартості препаратів. Це може призвести до того, що ціни на ліки в Україні з часом почнуть зростати.

Популярні новини зараз
Заплатили — і стали боржниками: українцям пояснили підступну помилку у платежах за газ Українці отримують дивні смс від ТЦК: юристи пояснили, як реагувати Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою
Показати ще

Крім того, як зазначає Голобуцький, за наявною, але поки що неофіційною інформацією, окремі іноземні виробники та імпортери ліків вдаються до хитрих схем, пов’язаних із класифікацією медикаментів. Зокрема, інколи препарати подають як "оригінальні", що дозволяє встановлювати на них нижчі ціни.

Безкоштовні ліки, скрін з YouTube
Безкоштовні ліки, скрін з YouTube

Така практика становить загрозу для українських фармкомпаній, адже їм доведеться знижувати вартість своєї продукції щонайменше на 25%. Однак таке суттєве здешевлення часто є неможливим. У результаті деякі вітчизняні виробники ризикують повністю піти з ринку.