Серед традиційних українських страв є одна, про яку багато говорять, проте мало хто її куштував, і ще менше тих, хто вміє її готувати. Це так звана «качана каша» - кулінарна «витребенька», яку наші предки могли дозволити собі лише на великі свята. Рецепт легендарної каші розповіла етнолог Олена Щербань виданню Food and Мood.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа її словами, рецепт каші дістався їй від бабусі. Українцям ця страва смакує вже понад три сотні років, а готували її переважно на Полтавщині.
Через важкі умови життя, які переслідували українців впродовж всього ХХ століття, «качану кашу» потроху забули – для її приготування потрібні яйця, масло, пшеничне борошно. Ці дорогі продукти не завжди були на столах наших бабусь і дідусів. До того ж, процес приготування вимагає досить багато часу. Тому страва вважалася святковою, її їли не щодня.
Що потрібно для «качаної каші»:
- 300 г пшона - перебрати, промити і висушити,
- 4-5 кг пшеничного борошна,
- 25-30 яєць.
Як готувати:
Яйця збивають виделкою (не міксером). У великий металевий таз із рівним дном насипають пшоно. До нього невеликими порціями додають збиті яйця, рівномірно розподіляючи.
В цю масу висипають трохи борошна, розмішуючи рукою. Цю процедуру «яйця-борошно-перемішати» повторюють до сотні разів. Це і називається «качанням каші».
Готують кашу на бульйоні, найчастіше – з півня. В киплячу юшку всипають кашу і варять на повільному вогні впродовж двох-трьох годин, після чого тримають у духовці півгодини під кришкою. В готову кашу додають масла за смаком.
Нагадаємо, старовинний рецепт "чорного борщу" змусить вас пустити слинку - "Жодного томату, лише гнічені сливи".
Як повідомляв портал "Знай.uа",
Також "Знай.uа" писав,