Криза у хмельницьких лікарнях, що настала через нестачу медперсоналу, поступово минає.

Про це розповіла головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна, передає "Голос України".

За її словами, з дня, коли на лікування прийняли першого пацієнта з коронавірусом, з лікарні звільнилося 83 працівники. Однак наразі нестачі у фахівцях медзаклад не відчуває, адже за цей самий період на роботу прийняли 104 спеціалістів. Зараз відкриті лише три вакансії - одного лікаря та двох медсестер.

Головна причина звільнень - низька оплата праці та страх заразитися коронавірусною інфекцією. На щастя, госпіталізація знадобилася лише двом працівниам, усі інші переносили хворобу вдома у легкій формі. До того ж суттєво змінилася і система оплати. За словами Піддубної, для медпрацівників встановили надбавки у 300% окладу.

Окрім того, лікарі, медсестри та санітарки отримають доплати відповідно у 75, 50 та 25 відсотків до ставки, що становить від 3000 до 1 200 гривень. У результаті середня зарплата в лікарів, медсестер та санітарок становить відповідно 25 000, 20 000 та 16 500 гривень.

Популярні новини зараз
Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще