Хмельницька міська рада визначила місця для розміщення агітації на зупинках громадського транспорту.

Спостерігачі від ГМ "ОПОРА" повідомляють про те, що в Хмельницькому місця для передвиборчої агітації подекуди визначені із порушеннями.

Рішенням №12 від 17.06.2020 року "Про відведення місць для обладнання стендів, дощок оголошень у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації" Хмельницька міська рада затвердила перелік із 26 місць, призначених для розміщення агітаційних матеріалів до місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. У трьох випадках такі місця розташовані безпосередньо на зупинках громадського транспорту: вул. Кам’янецька, 50, на зупинці громадського транспорту "Торговий центр "Либідь-Плаза"; вул. Шевченка, на зупинці громадського транспорту "Залізничний вокзал" (напрям руху в центр міста); вул. Шевченка, 55, на зупинці громадського транспорту "Міська лікарня" (напрям руху в центр міста).

7 вересня на вебсайті Хмельницької міської ради повідомили, що "з метою організації виборчого процесу та відповідно ч.3 ст.53 Виборчого кодексу України управлінням ЖКГ встановлено стенди у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації". Як з’ясували спостерігачі ОПОРИ, відповідні стенди встановили і на трьох зупинках громадського транспорту, що зазначені в переліку.

Однак відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу України розміщення матеріалів передвиборної агітації у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні, у тому числі таксі, розміщення таких матеріалів у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, зупинках громадського транспорту, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, на зупинках громадського транспорту, на проїзних разових, місячних чи інших квитках забороняється.

Популярні новини зараз
Притула хоче запрягти ухилянтів: "Хе**чити по 16 годин на день" Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

По коментар щодо розміщення стендів для агітаційних матеріалів на зупинках громадського транспорту, відповідно до переліку в додатку до рішення міської ради, 15 вересня ОПОРА звернулася до керуючої справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлії Сабій.

"До 5 вересня комунальне підприємство по зеленому будівництву і благоустрою міста виконавчого комітету ради розмістило дані тумби за адресами, які є в переліку. Відповідно, це традиційне рішення, яке приймає рада перед виборами і у такий спосіб надає можливість політичним силам, які беруть участь у виборах, розміщувати свої агітаційні матеріали", – каже керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій.

Заступник начальника управління організаційно-інформаційної роботи та контролю Хмельницької міської ради Роман Назаров у коментарі "ОПОРІ" погодився, що визначення місць для розміщення агітації на зупинках громадського транспорту може порушувати виборче законодавство, і зазначив, що міська рада буде вживати заходів для виправлення ситуації.

Нагадаємо, що Медведчук заявив, що скасування виборів на Донбасі перекреслило Мінські угоди

Як повідомляв портал Знай.ua, губернатор Харківщини Кучер побажав Кернесу перемоги над коронавірусом: "Чекаю на дебатах"

Також портал Знай.ua писав, що Пальчевського висунули в мери на зустрічі з виборцями.