Для Бакотського скельного монастиря, що на Дністрі у Кам'янець-Подільському районі, шукають нового власника.

Робоча група, створена при ОДА для збереження однієї з найвідоміших пам'яток археології та архітектури Хмельниччини, має знайти нового господаря якомога швидше, пише "Голос України". Без нього неможливо почати ремонтно-реставраційні роботи.

Ще одна складність полягає у тому, що монастир одночасно значиться у реєстрі пам'яток архітектури и в реєстрі пам'яток археології. Оскільки останній - це власність держави, то передача монастиря на баланс до Староушицької ОТГ опинилася під питанням. Водночас як пам'ятка архітектури Бакотський монастир можна передати органу місцевого самоврядування.

Остаточне слово за Міністерством культури та інформаційної політики, куди за роз'ясненням звернулась обласна влада.

Популярні новини зараз
Обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

Раніше у Невицькому замку, що на Закарпатті, вчені виявили вежу донжон. На днях тут закінчилися перші археологічні дослідження. Споруда чекала реставрації роками, оскільки виникали проблемі зі береженням охоронної зони пам`ятки.

Про відкриття першого археологічного дослідження замкового донжону розповіли в Охоронній археологічній службі Інституту археології НАН України.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, єгипетська мумія птаха виявилася людським немовлям з вовчою пащею

Як повідомляв портал Знай.ua, єгипетська мумія розкрила вченим секрети стародавньої медицини

Також Знай.ua писав, мумія дитини розкрила археологам таємницю, яка зберігалася тисячоліття